top of page

Programlar

Kent Dil  keşif, araştırma ve kendine dair farkındalık geliştirme yoluyla öğrenmeyi sağlayan bütünlüklü bir ders programı sunuyor. Derslerimiz, pratik deneyimi bilgi temelli öğretim ile birleştirir - sunduğumuz eğitimlere göz atın ve daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

İlköğretim

Programlarımızı Avrupa Dil Portfolyasına  paralel olarak hazırladık.  Gramer değil konuşma ağırlıklı bir program uygulamaktayız.  Amacımız öğrencilerimize konuları ezberletip yüksek not almalarını sağlamak değil, İngilizce  okuduğunu anlayan, kendini sözlü ve yazılı olarak ifade edebilen bireyler yetiştirmek. Bu nedenle etüt merkezlerinden farklı olarak okul konularını tekrar etmiyoruz. Derslerimizde kesinlikte test ve Türkçe yayın kullanmıyoruz. Materyallerimizin tamamı İngilizce (Oxford) Yabancılarla düzenlenen konuşma kulüpleri, yabancı mektup arkadaşlıkları, gazete çıkarma gibi etkinliklerle farklı bir eğitim süreci hedefliyoruz.  Öğrencilerimizden derslere aktif olarak katılmalarını, verilen ödevleri yapmalarını bekliyoruz.
Programlarımız haftada bir gün 3 saat ya da haftada 2 gün 6 saattir. Gruplarımız hafta içi öğleden önce ve sonra  ve hafta sonlarıdır.

Paris

Lise

Lise programlarının temel amacı, öğrencilerimizin üniversiteye iyi bir İngilizce alt yapısı ile gidebilmeleridir. Yapılan seviye tespit sınavı sonucunda öğrencilerimiz seviyelerine göre gruplandırılır ve amaçlarına yönelik eğitim alırlar.

Spanish bullfight

IELTS- TOEFL

TOEFL ve IELTS sınavına hazırlanmak için adayların en az orta seviyede Genel İngilizce dil bilgisine sahip olmaları tercih edilir. Bu nedenle bize başvuran öğrencilerimiz öncelikle bir seviye tespit sınavına alınarak seviyeleri belirlenir.


TOEFL / IELTS programlarımız öğrencinin seviyesine göre 80 ile 120 saat arasında değişmektedir.


Programlarımız bu sınavlarda ölçülen dört temel beceriyi içerecek şekilde OKUMA, YAZMA, DİNLEME ve KONUŞMA bölümlerinden oluşmaktadır.

Chinese Opera Kiss

Üniversite Hazırlık

Tüm özel üniversiteler ve devlet üniversiteleri için İngilizce Hazırlık  Atlama Programımız başlıyor. 
Bu programda üniversiteyi yeni kazanan veya hazırlık sınıflarında başarılı olamayan öğrencilerin İngilizce muafiyet sınavlarını geçmelerini amaçlıyoruz. Dersler Üniversite Hazırlık Atlama Kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Sınav içeriği her üniversitede farklıdır, ancak genel olarak  "proficiency" düzeyinde dil bilgisi, sözcük bilgisi, okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini ölçecek şekilde hazırlanmaktadır.
Geçmiş yıllarda çıkmış soru arşivimizle, soru tiplerini tanıtarak ve gerekli sınav ipuçlarını vererek öğrencilerimizi hızlı bir şekilde sınavlara hazırlıyoruz.
Program süresi ortalama 40-80 saat arası olmakla beraber öğrencilerimizin seviyelerine göre değişmektedir. Kursa katılacak öğrencilerimize öncelikle ücretsiz seviye tespit sınavı uygulanır ve program süresi belirlenir.     
Her yıl üniversite sınav sonuçları açıklandıktan sonra üniversiteler muafiyet sınav tarihlerini ilan ederler. Biz de bu tarihlere göre programımızı oluştururuz.
Geçmiş yıllarda hazırlık atlayan öğrencilerimizi sayfanın devamında görebilirsiniz.

Paris
bottom of page